چند روز بیشتر تا عرضه بازی Battlefield 2042 نمانده است. اثری که با نمایش تریلر‌های بسیار جذاب، نظر خیلی از گیمرها را به سمت خود جلب کرد. بد نیست پیش از تجربه بازی، کمی بیشتر با ویژگی‌های آن آشنا شویم. به همین دلیل هم ما قصد داریم هرآنچه از بازی Battlefield 2042 می‌دانیم، با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه با گامالوپ همراه باشید.

بازی بتلفیلد 2042 جدیدترین ساخته استودیو DICE است. این بازی شوتر اول شخص با توجه به ارائه آزادی عمل زیاد به بازیکنان، یک اثر سندباکس (Sandbox) نیز به حساب می‌آید. در این اثر بازیکنان با جهانی آشفته و در آستانه فروپاشی مواجه می‌شوند. جایی که باید در مسابقات 128 نفره و در محیطی بسیار وسیع به نبرد بپردازند. در این نسخه قرار است محیط تاثیر زیادی رو روند گیم‌پلی داشته باشد و یکی از نشانه‌های آن وجود آب و هوای پویا است.

در بازی Battlefield 2042 استودیو DICE تغییرات متعددی نسبت به آثار پیشین از این فرنچایز اعمال کرده است. ما در این مقاله قصد داریم به بسیاری از این ویژگی‌ها و اطلاعات جدید اشاره کنیم. پس اگر می‌خواهید پیش از عرضه بازی بتلفیلد 2042، اطلاعات کاملی درباره آن به دست آورید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

تاریخ عرضه بازی Battlefield 2042

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

بازی بتلفیلد 2042 قرار است در تاریخ 19 نوامبر (28 آبان ماه) برای پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و پی سی عرضه شود. کسانی که نسخه‌ی Gold یا Ultimate را پیش‌خرید کرده باشند، می‌توانند یک هفته زودتر یعنی در تاریخ 12 نوامبر (21 آبان ماه) به این اثر دسترسی پیدا کنند.

همچنین اگر شما بازی را پیش‌خرید نکرده باشید، اما دارای حق اشتراک سرویس Game Pass Ultimate یا EA Play باشید، می‌توانید این اثر را تجربه کنید. قابل ذکر است که این دسترسی در تاریخ 21 آبان ماه فعال خواهد شد و شما تنها می‌توانید به مدت 10 ساعت بازی Battlefield 2042 را تجربه کنید.

گیم پلی بازی Battlefield 2042

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

آن طور که از نمایش‌های ارائه شده پیدا است، در نسخه جدید از فرنچایز بتلفیلد با اثری سندباکس و متفاوت روبه‌رو خواهیم بود. در این اثر خبری از کلاس‌های (Class) مختلف نیست و به جای آن 10 متخصص (Specialist) در بازی وجود دارد. هر کدام از این متخصص‌ها ویژگی‌ها و گجت‌های منحصر به فرد خود را دارند که در جریان بازی به تیم خود کمک زیادی می‌کنند.

اسکوادها (Squad) در بازی Battlefield 2042 از چهار بازیکن تشکیل می‌شوند که هر یک از آن‌ها می‌توانند یکی از متخصصین را کنترل کنند. حالت Hazard Zone از این قائده مستثنی است.

از دیگر تغییرات قابل توجه این اثر می‌توان به توانایی متخصصین در استفاده از سلاح‌ها و گجت‌های مختلف اشاره کرد. آیا دوست دارید با یک متخصص که زمینه فعالیتی آن Engineer است، از Med Kit به عنوان گجت جانبی استفاده کنید؟ در این بازی به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. می‌خواهید از LMG و پهباد شناسایی استفاده کنید؟ در این نسخه این امکان برای شما فراهم شده است. این قابلیت اجازه می‌دهد که بازیکنان بتوانند سلاح‌های مختلف را به کار برده و تجربه‌ای متفاوت‌تر از نسخه‌های پیشین داشته باشند.

داستان بازی Battlefield 2042

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

این بازی جهانی را به تصویر می‌کشد که فاصله‌ای با از هم گسیختگی و آشوب ندارد. کمبود غذا، سوخت و آب موجب شده که انسان‌ها با بزرگ‌ترین بحران تاریخ خود روبه‌رو شوند. در نتیجه این شرایط بسیاری از کشورها سقوط کردند. از همین رو افراد زیادی از خانه‌هایشان دل کندند تا مسیر جدیدی را پیش بگیرند. برخی از آن‌ها دور هم جمع شدند و خودشان را Non-Patriated یا Non-Pats نامیدند. Non-Patriated شامل کشاورزان، مهندسان و سربازهایی می‌شد که محل زندگی خود را ترک کرده بودند.

در این جهان فقط دو ابرقدرت باقی مانده‌اند. یکی آمریکا و دیگری روسیه. حالا آن‌ها در حال نبرد برای به دست آوردن منابع باقی مانده هستند. Non-Patها نیز ناچارند برای یکی از این دو طرف مبارزه کنند. وگرنه آن‌ها نیز تحت این شرایط نابود خواهند شد. حالا شما در نقش متخصصین Non-Patriated هستید که باید در این جناح‌ها به نبرد مشغول شوید. استودیو DICE اعلام کرده که بازیکنان ممکن است به صورت تصادفی به یکی از ملیت‌های آمریکا یا روسیه بپیوندند. در نتیجه یک بازیکن شاید نتواند همیشه در جناح دلخواه قرار گیرد. شرکت EA بیان کرده که بازی بتلفیلد 2042 یک تحول بزرگ در فرنچایز Battlefield به وجود خواهد آورد.

قابلیت Plus System و Call-In وسایل نقلیه

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

نقشه بازی Battlefield 2042 بسیار بزرگ است و شما در این اثر مجبور هستید که به مناطق مختلف بروید. در نتیجه سیستم Call-In وسایل نقلیه در این بازی اهمیت قابل توجهی دارد. در هر زمان در بازی بتلفیلد 2042 شما می‌توانید یک وسیله نقلیه درخواست کنید. جالب این است که در کسری از ثانیه آن وسیله نقلیه به محل درخواست شده می‌رسد. در ابتدای عرضه وسایل نقلیه تنوع خیلی زیادی نخواهند داشت و انتخاب‌های شما محدود هستند. همچنین شما از این سیستم می‌توانید برای در اختیار گرفتن یک ربات چهارپای مجهز به هوش مصنوعی کمک بگیرید. این ربات‌ها که Ranger نام دارند، در نبردها به شما کمک خواهند کرد.

به لطف Plus System شما می‌توانید در بازی Battlefield 2042 در کمترین زمان ممکن الحاقات اسلحه خود را تغییر دهید. در نتیجه در هر زمان که اراده کنید، می‌توانید به سرعت دوربین، خشاب، لوله یا قبضه اسلحه خود را تغییر دهید. این تغییر مدت بسیار کوتاهی به طول خواهد انجامید. در این سیستم شما می‌توانید به ازای هر اسلات سه مورد الحاقی قابل تغییر داشته باشید. درست مانند سیستم متخصصین، حالت Portal بازی بتلفیلد 2042 اجازه می‌دهد این ویژگی را نیز غیرفعال کنید، زیرا این قابلیت روی گیم‌پلی تاثیر قابل توجهی می‌گذارد.

نکته: شخصی‌سازی سلاح‌ها در این بازی هم مثل نسخه‌های پیشین امکان‌پذیر است.

اگر شما از طرفداران قدیمی مجموعه بتلفیلد باشید، یکی از اولین تغییراتی که توجه شما را به خود جلب می‌کند، تفاوت بخش‌بندی‌های اهداف است. در بازی Battlefield 2042 برای گرفتن یک هدف یا منطقه (Sector)، باید در بخش‌های مختلف برخی پرچم‌ها (Flag) را به کنترل خود در آورید. برای مثال منطقه C ممکن است دارای سه پرچم منحصر به فرد به نام‌های C2 ،C1 و C3 باشد. شما برای به کنترل درآوردن کامل منطقه C، باید آن سه پرچم را تسخیر کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید و مهم بازی بلفیلد 2042 مربوط به اضافه شدن بات‌ها و کاراکترهای مبتنی بر هوش مصنوعی است که جای خالی بازیکنان را در سرور پر می‌کنند. همان‌طور که در نسخه بتا مشخص شد، این کاراکترهای AI حتی در حد و اندازه‌های یک بازیکن واقعی معمولی نیز نیستند و نمی‌توانید از آن‌ها انتظار زیادی داشته باشید. اما از این نظر که آن‌ها مشکل کمبود بازیکن در سرورهای مختلف را برطرف می‌کنند، می‌توان گفت رضایت‌بخش هستند. مشخص نیست که پیش از عرضه نهایی بازی ‌Battlefied 2042 قرار است بات‌ها از نظر عملکرد دست‌خوش بهبودهایی شوند یا نه. اما امیدواریم DICE دست به چنین کاری بزند.

نقشه‌ها و متخصص‌ها

بازی Battlefield 2042  دارای هفت نقشه جدید و 6 نقشه ریمستر شده از نسخه‌های پیشین است. شما پس از انتشار بازی می‌توانید از 10 متخصص استفاده کنید. هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصر به فردی دارند که به نوعی یک بازنمایی از حالت کلاس محور (Class-Based) در نسخه‌های قبلی محسوب می‌شود.

نقشه‌ها

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

همان‌طور که اشاره کردیم، این بازی در زمان انتشار دارای 13 نقشه خواهد بود. قابل ذکر است که برخی از این نقشه‌ها را می‌توانید به لطف حالت Portal ویرایش کنید. همه نقشه‌های بازی بتلفیلد 2042 دارای آب و هوای پویا هستند و این موارد کاملا عملکرد شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. البته مشخص نیست که آیا نقشه‌های ریمستر شده نیز این ویژگی را خواهند داشت یا خبر. Breakaway ،Discarded ،Hourglass Kaleidoscope ،Manifest ،Orbital و Renewal نقشه‌های جدید این بازی هستند.

Battle of the Bulge و El Alamein از بازی Battlefield 1942، نقشه‌های Arica Harbor و Valparaiso از بازی Battlefield: Bad Company 2، همچنین Caspian Border و Noshahr Canals از بازی Battlefield 3 نقشه‌های ریمستر شده نسخه جدید را تشکیل می‌دهند.

متخصص‌ها

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

بازیکنان در بازی Battlefield 2042 می‌توانند یکی از 10 متخصصی که در ادامه معرفی می‌کنیم را انتخاب کنند. هر یک از آن‌ها قابلیت‌های منحصر به فرد و گجت‌ها و ابزار خاص خود را دارند که با توجه سبک بازی‌تان، می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. از آن جایی که در این نسخه دیگر خبری از سیستم کلاس محور نیست، این متخصص‌ها می‌توانند از همه نوع سلاح استفاده کنند. همچنین شما با هر یک از آن‌ها می‌توانید گجت جانبی را نیز به کار ببرید. در ادامه با معرفی متخصص‌های بازی بتلفیلد 2042 همراه ما باشید.

آنجل (Angel)

او قبلا عضو نیروی دریایی رومانی بوده و دارای قابلیت ویژه Trauma Specialist است. او می‌تواند هم‌تیمی‌هایش را با نوار سلامتی و Armor کامل احیا کند. همچنین آنجل می‌تواند به هم‌تیمی‌هایش Armor و مهمات بیشتر بدهد. علاوه بر این، او سرعت تغییر لوداوت (Loadout) متحدان‌اش را بیشتر می‌کند.

بوریس‌ (Boris)

این متخصص روسی می‌تواند از SG-36 Sentry Gun استفاده کند. این گجت را می‌توان در هر جایی نصب کرد. SG-36 Sentry Gun دشمنانی که در محدوده‌اش هستند را شناسایی کرده و به آن‌ها شلیک می‌کند. او از قابلیت Sentry Operator نیز برخوردار است. این قابلیت موجب می‌شود دشمنانی که توسط SG-36 Sentry Gun شناسایی می‌شوند، در دیدرس شما قرار گیرند.

کسپر (Casper)

کسپر یک متخصص آفریقایی است که از گجت OV-P Recon Drone استفاده می‌کند. او می‌تواند با این پهپاد محل حضور دشمنان را تشخیص دهد و با استفاده از انفجارهای EMP، حواس آن‌ها را پرت کند. همچنین از آن می‌توان جهت علامت‌گذاری کردن دشمنان برای هدف قرار گرفتن توسط سلاح‌های ردیاب استفاده کرد. قابلیت خاص کسپر Movement Sensor است. این قابلیت موجب می‌شود که شما بتوانید از حضور دشمن در نزدیکی‌تان اطلاع پیدا کنید.

دوزن (Dozer)

دوزن که با نام سانتیاگو اسپینوزا (Santiago Spinoza) نیز شناخته می‌شود، دیگر متخصص بازی Battlefield 2042 است. گچت او SOB-8 Ballistic Shield بوده که موجب محافظت از تیم دربرابر آتش دشمن می‌شود. همچنین به لطف آن می‌توانید به دشمن نزدیک شده و به او آسیب وارد کند. علاوه بر این، دوزن از قابلیت Blast Resistant نیز بهره‌مند است. در نتیجه او در برابر انفجارها آسیب کمتری می‌بیند.

فالک (Falck)

فالک که سابقه عضویت در کادر پزشکی ارتش آلمان را نیز در کارنامه دارد، از گجت S21 Syrette Pistol استفاده می‌کند. با استفاده از آن اگر به هم‌تیمی‌هایتان شلیک کنید، نوار سلامتی‌شان بهبود پیدا می‌کند. اما اگر با S21 Syrette Pistol به دشمنان شلیک کنید، آن‌ها آسیب می‌بینند. قابلیت ویژه فالک Combat Surgeon نام دارد. او با داشتن این قابلیت می‌تواند متحدان‌اش را با نوار سلامتی کامل احیا کند.

ایرلندی (Irish)

کیمبل گریوز (Kimble Graves) یا ایرلندی دارای گجت Fortification System است. از آن می‌توان برای دو منظور استفاده کرد. یکی برای کاهش صدمات وارده و دیگری برای از کار انداختن سلاح‌های دشمن. در نتیجه به لطف آن شما در برابر گلوله‌ها و آتش دشمن محافظت می‌شوید. همچنین با استفاده از آن می‌توانید مواد منفجره و موشک‌های دشمنان را غیر فعال کنید. او از قابلیت Veteran نیز برخوردار است. در نتیجه آسیب کمتری می‌بیند و می‌تواند از کشتن دشمنان پاداش بیشتری دریافت کند.

مکی (Mackay)

مکی متخصص کانادایی بازی بتلفیلد 2042 است که گجت ویژه‌ای به نام Grappling Hook دارد. به لطف آن، او می‌توان یک طناب به سمتی که می‌خواهد پرتاب کند و خود را به آن سمت بکشاند. او از قابلیت Nimble نیز برخوردار است که موجب می‌شود مکی بتواند در حین نشانه‌گیری دقیق، به سرعت حرکت کند.

پایک (Paik)

پایک از گجت EMG-X Scanner استفاده می‌کند. EMG-X Scanner موجب می‌شود که شما بتوانید حتی از پشت دیوار هم دشمنان را علامت‌گذاری کنید. Threat Perception نیز قابلیت منحصر به فرد این متخصص کره‌ای است. این قابلیت موجب می‌شود که اهدافی که به پایک آسیب می‌زنند، برای او علامت‌گذاری شوند.

رائو (Rao)

رائو یک متخصص هندی است که مهارت خوبی در هک کردن سیستم‌ها دارد. او با استفاده از گجت Cyber Warfare Suite می‌تواند به سیستم وسایل نقلیه دشمن نفوذ کرده و آن‌ها را از کار بیندازد. همچنین رائو قادر به غیر فعال کردن Rangerها است. اما اقدامات او محدود به همین موارد نمی‌شوند و دامنه وسیع‌تری را در بر می‌گیرند. مثلا هک کردن سیستم‌ها می‌توان اثرات محیطی را نیز در پی داشته باشد. قابلیت ویژه رائو Trojan Network نام دارد. Trojan Network موجب می‌شود که با از بین رفتن یک هدف هک شده، دشمنان اطراف آن نیز شناسایی شوند.

ساندنس (Sundance)

آخرین متخصص بازی Battlefield 2042 که می‌خواهیم معرفی کنیم، اما روسیر (Emma Rosier) نام دارد. او از گجت Smart Explosives استفاده می‌کند. Smart Explosives دارای سه حالت EMP، ضد زره و نارنجک انداز است. او از قابلیت Wingsuit Operator نیز برخوردار است. یعنی شما به جای داشتن چترنجات از یک لباس پرواز استفاده خواهید کرد.

سرویس زنده بازی Battlefield 2042

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

استودیو DICE در بازی بتلفیلد 2042 قرار است رویکرد خود را در انتشار DLCها تغییر دهد. در واقع این بازی تحت یک سرویس زنده (Live Service) است و هر سال چهار آپدیت برای آن منتشر می‌شود. این آپدیت‌ها فصل (Season) نام دارند. حالا به جای این که مجبور باشید DLCهای جدید که شامل نقشه‌ها و سلاح‌ها هستند را خریداری کنید، می‌توانید آن‌ها را پس از انتشار هر فصل به صورت رایگان داشته باشید.

سازندگان بیشتر تمرکز خود را روی کسب درآمد از راه فروش بتل پس‌ها (Battle Pass) گذاشته‌اند. همچنین فروش اسکین‌ها (Skin) نیز می‌تواند تا حد زیادی درآمد سازندگان را افزایش دهد. اگر در این چند سال اخیر دست به تجربه آثار شوتر تحت سرویس زنده زده باشید، حتما می‌دانید از این بازی چه انتظاری می‌توان داشت. استودیو DICE قول داده که حجم زیادی از محتوای موارد مربوط به شخصی‌سازی‌ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا بازیکنان بتوانند با خیال راحت سلاح‌ها و کاراکترهای خود را شخصی‌سازی کنند.

سال اول بازی Battlefield 2042 شامل چهار فصل می‌شود. این فصل‌ها به صورت سه ماه یک بار منتشر خواهند شد. اولین فصل نیز از زمان عرضه بازی شروع می‌شود. هر فصل شامل موارد زیر می‌شود:

 • یک متخصص (متخصص‌های جدید برای همه به صورت رایگان در دسترس قرار می‌گیرند)
 • یک بتل پس با روش رایگان و پولی (روش پولی شامل آیتم‌های مربوط به شخصی‌سازی می‌شود)

همه بازیکنان، حتی آ‌ن‌هایی که فصل‌ها را نمی‌خرند به محتوای رایگان بتل پس و محتوای گیم‌ولی محور بازی بتلفیلد 2042 دسترسی دارند. این موارد شامل متخصص‌ها، سلاح‌ها و گجت‌ها می‌شود که همه آن‌ها با عرضه هر فصل در دسترس قرار می‌گیرند. خرید فصل‌ها موجب دسترسی به روش پولی بتل پس می‌شود. آن هم صرفا مواردی برای شخصی‌سازی آیتم‌ها را در اختیار قرار می‌دهد.

هنوز چیزی درباره اضافه شدن نقشه‌های جدید به بازی گفته نشده است. اما احتمال اضافه شدن این موارد در به روز رسانی‌های پییش رو وجود دارد. علاوه بر این، اطلاعاتی راجع به تعداد نقشه‌ها، گجت‌ها و سلاح‌هایی که اضافه خواهد شد نیز در دست نیست.

هنوز مشخص نیست که قیمت خرید هر فصل چقدر است. اما شما می‌توانید با خرید نسخه Gold یا Ultimate بازی Battlefield 2042، به هر چهار فصل دسترسی پیدا کنید. قیمت این دو نسخه نیز به ترتیب 90 و 110 دلار است. اگر قرار باشد استودیو DICE رویکردی مشابه سایر استودیوهای رقیب داشته باشد، قیمت فصل‌ها را حدود 10 دلار تعیین خواهد کرد.

حالت‌های بازی بتلفیلد 2042

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

این بازی در روز عرضه دارای چهار حالت چند نفره خواهد بود. در ادامه ما به معرفی این حالت‌ها خواهیم پرداخت:

All-Out Warfare

این حالت شباهت‌هایی به Conquest دارد. در این حالت شما باید دشمنان خود را از پا درآورده و موقعیت‌های مختلف را تصاحب کنید. در این حالت بازی از 128 بازیکن در کنسول‌های نسل جدید و 64 بازیکن در کنسول‌های نسل قبلی پذیرایی می‌کند.

Breakthrough

در این حالت که در بازی‌های Battlefield 1 و Battlefield 5 هم شاهد آن بودیم، یک تیم باید نقش مهاجم را داشته باشد و تیم دیگر نقش مدافع. مهاجم‌ها برای پیروزی باید قسمت مربوط به تیم مدافع را تسخیر کند. در این حالت نیز بازی بتلفیلد 2042 از 128 بازیکن در کنسول‌های نسل جدید و 64 بازیکن در کنسول‌های نسل قبلی پشتیبانی می‌کند.

Hazard Zone

در این حالت بازیکنان به 6 تیم چهارتایی تقسیم می‌شوند. آن‌ها باید Data Driveها را به دست آورده و استخراج کنند. در این بین فقط دو تیم می‌توانند جان سالم به در ببرند. سیستم مالی و پیشرفت بازی در این حالت کاملا منحصر به فرد است. حالت Hazard Zone از این نظر شباهت‌هایی به بازی Escape from Tarkov دارد. در این حالت اگر روی کنسول‌های نسل نهمی بازی را تجربه می‌کنید، می‌توانید با 32 نفر رقابت کنید. اما اگر کنسول نسل قدیم دارید، این تعداد به 24 نفر کاهش پیدا خواهد کرد.

Portal

در این حالت بازیکنان می‌توانند با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی، حالت‌های خاص خود را به بازی Battlefield 2042 اضافه کنند. محتوای مربوط به بازی‌های Battlefield 1942 ،Battlefield: Bad Company 2 و Battlefield 3 نیز به این حالت اضافه شده‌اند تا بازیکنان بتوانند از آن‌ها نیز استفاده کنند. در حالت Portal نیز 128 بازیکن در کنسول‌های نسل جدید و 64 بازیکن در کنسول‌های نسل قبلی می‌توانند بازی را تجربه کنند.

قابل ذکر است که این بازی دارای بخش کمپین نیست. هرچند اگر شما دوست دارید به صورت تک نفره بازی را تجربه کنید، می‌توانید یک سرور مجزا ساخته و آن را با بات‌ها پر کنید.

سیستم مورد نیاز بازی Battlefield 2042

هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 بدانید

حداقل سیستم مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 10 نسخه 64 بیتی
 • پردازنده: Intel Core i5 6600K / AMD Ryzen 5 3600
 • رم: 8 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 560
 • مقدار VRAM: چهار گیگابایت
 • دایرکت ایکس: DirectX 12
 • فضای ذخیره‌سازی: 100 گیگابایت

سیستم پیشنهادی:

 • سیستم عامل: ویندوز 10 نسخه 64 بیتی
 • پردازنده: Intel Core i7 4790 / AMD Ryzen 7 2700X
 • رم: 16 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce RTX 3060 / AMD Radeon RX 6600 XT
 • مقدار VRAM: هشت گیگابایت
 • دایرکت ایکس: DirectX 12
 • فضای ذخیره‌سازی: 100 گیگابایت

بازی بتلفیلد 2042 از ری تریسینگ (Ray Tracing)، DLSS و قابلیت بهینه‌سازی Reflex latency برای دارندگان کارت گرافیک مدل GeForce RTX پشتیبانی می‌کند.

این بود هرآنچه باید درباره بازی Battlefield 2042 می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره بازی بتلفیلد 2042 چیست؟ بیشتر منتظر این اثر هستید یا بازی Call of Duty: Vanguard؟ شما از اینجا می‌توانید اطلاعات جدیدی درباره رقیب این بازی، یعنی کالاف دیوتی ونگارد به دست آورید. نظرات خود را درباره نسخه جدید از فرنچایز بتلفیلد در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.