اگر چه بازی Mortal Kombat  از آن دسته بازی هایی است که بارها و بارها در سال های قبلی تجربه اش کردیم، اما محیط جذاب و هیجان انگیز این بازی هرگز تکراری نشده و آپدیت های جدید آن نیز همچنان طرفداران خود را خواهند داشت. ماجراجویی های بی پایان این بازی، همیشه وجه جذاب مبارزه ای خود را همراه داشته و این باعث شده است که Mortal Kombat 11 Ultimate نیز طرفداران خود را داشته باشد.

بررسی بازی Mortal Kombat 11 Ultimate

استودیو ندررلم با عرضه بازی Mortal Kombat 11 Ultimate، توانسته در عرصه بازی های کامپیوتری، دوباره قلب مخاطبان خود را به دست بیاورد. این بازی همچنان می تواند تجربه ای عالی برای علاقه مندان به سبک بازی های مبارزه ای فراهم کرده و این چیزی است که در گیم پلی آن به خوبی دریافت خواهید کرد.

با دنبال کردن گیم پلی نسخه بتای این بازی، تا حدودی فضای آن را اندکی کمتر از چیزی که انتظار می رفت، جذاب یافته ایم و گویا استودیو سازنده، نتوانسته همان اندازه هیجان را به بدنه بازی تزریق کند. البته زمانی که مبارزه آغاز می شود، دوباره همان روح مورتال کمبت در این بازی جریان یافته و همان چیزی که انتظار داشتیم، رخ می نماید. مبارزه های خونین، پر از جنجال و سخت، در تمام لحظات بازی جریان دارند. جالب است بدانید که استودیو سازنده یعنی استودیو ندررلم همچنان همان سطح از خشونت را در این آپدیت جدید بازی حفظ کرده است و حتی توانسته در این نسخه به شکلی شدیدتر نیز خشونت را پیاده سازی کند.

به نظر می رسد که این بازی نمی تواند همچنان برای نوجوانان کم سن و سال و کودکان، گزینه مناسبی باشد. صحنه های خشن و خون و خونریزی های این بازی همچنان، آن را به یک گزینه نامناسب برای افراد کم سن و سال تبدیل ساخته است.

در قسمت داستانی بازی، دوباره با طعنه به Injustice 2 روبرو هستیم و شاید همین موضوع سبب شده است که این قسمت از بازی بارها و بارها جذاب تر باشد و دل کندن از آن را سخت کند. چیزی که در بخش انتقال میان میان پرده های بازی، حال و هوایی سینمایی خلق کرده است.

چیزی که در این بازی به عنوان قصه سرایی می بینیم، با درون مایه دستکاری زمان همراه است. کاراکتر شیناک که اینک شکست خورده و تحت شکنه ریدن قرار دارد. به نظر می رسد که اوضاع به نفع ایرثرلم رقم خورده است، اما کرونیکا از راه می رسد و نشان می دهد که به هیچ وجه این طور نیست و نباید این قدرها نیز ساده لوحانه به ماجرا نگاه کنیم. کرونیکا دارای قدرت خاصی است و می تواند زمان را دستکاری کرده و زمام کارها را به دست بگیرد.

این دستکاری زمان در مبارزات میان دو جانی کیج و دو جکس در دقایق نخست بازی، به بهترین شکل به نمایش درآمده است.

در این بازی همین طور دو شخصیت جدید گراس و کلکتور را داریم که البته هنوز نمی توان درباره آن ها قضاوت درستی داشت و به نظر هم نمی رسد که به این زودی بتوانند به اندازه شخصیت های قدیمی تر بازی، به محبوبیت دست یابند.