بازی GTA 5 پر از مکان‌های مخفی و ایستراگ‌های اسرارآمیز است. در این مقاله قصد داریم شما را با عجیب‌ترین مکان های مخفی بازی GTA V آشنا کنیم.

از گذشته‌های خیلی دور، بازیسازها سعی می‌کردند تا برای شوخی هم که شده، نکات و رازهای مخفی را در گوشه و کنار بازی خود قرار دهند. آنها گاهی اسم خودشان را روی در و دیوار بازی‌ها می‌نوشتند یا اینکه نکاتی از فیلم‌های و بازی‌های معروف را داخل محیط بازی قرار می‌دادند. به چنین موارد مخفی که پیدا کردنش در برخی از بازی‌های کار آسانی هم نیست، ایستر اگ (Easter Egg) گفته می‌شود. ایستراگ‌ها در اکثر بازی‌های وجود دارند، اما در بازی‌هایی که محیط‌های بزرگ و وسیع‌تری داشته باشند، معمولا شاهد ایستراگ‌های بیشتری هستیم. مثلا در بازی‌های سری GTA از همان ابتدا شاهد انواع و اقسام نکات و آیتم‌های مخفی بوده‌ایم. در جدیدترین شماره این مجموعه نیز مکان‌های مخفی زیادی وجود دارند که شاید همه بازیکن‌ها از وجودشان در نقشه بازی اطلاع نداشته باشند. در ادامه 22 مورد از مکان های مخفی بازی GTA V را معرفی می‌کنیم که احتمالا از دیدن آنها شگفت‌زده خواهید شد. پس اگر می‌خواهید از همه رازهای این بازی سر در بیاورید و با عجیب‌ترین مکان‌های آن آشنا شوید، تا پایان با ما همراه باشید. ضمن اینکه در ویدیوی زیر هم می‌توانید لوکیشن دقیق این مکان‌ها در بازی را مشاهده کنید. ( برای تهیه بازی به صورت قانونی میتوانید کلیک کنید : خرید اکانت قانونی gta v  )

22 مکان مخفی بازی GTA 5 که اکثر طرفداران بازی از آنها بی‌اطلاع هستند

مکان‌ های مخفی بازی جی تی ای 5 بسیار زیاد هستند و انتخاب کردن از بین آنها کار سختی است. ما در ادامه 22 مورد از جالب‌ترین لوکیشن‌های مخفی این بازی را معرفی می‌کنیم ممکن است خیلی از طرفداران هم از وجود آنها بی‌خبر باشند:

1. اداره پلیس

برای وارد شدن به اداره پلیس باید از یک روش نسبتا عجیب استفاده کنید. ابتدا باید یک خودروی بزرگ مانند ون پیدا کنید و از محوطه پشتی وارد شده و سپس خودرو را دقیقا جلوی درب پشتی اداره و چسبیده به آن پارک نمایید. بعد از خودرو خارج شوید و کمی فاصله بگیرید. حالا به سمت خودرو و درب بدوید و با یک پرش خودتان را روی خودرو بیندازید. در این حالت اتفاقی شبیه یک باگ رخ می‌دهد و شما به طرز شگفت‌انگیزی وارد اداره پلیس می‌شوید. در داخل اداره هم می‌توانید بازداشتگاه، اتاق پرونده‌ها و سایر بخش‌ها را جستجو کنید.

2. ساختمان در حال ساخت

با وسیله‌ای مانند هلیکوپتر، خودتان را به بالای یکی از ساختمان‌ها در حال ساخت برسانید و سپس با به پایین بپرید و روی قسمتی که در ویدیوی بالا هم می‌بینید فرود بیایید. حالا با یک پرش بلند می‌توانید خودتان را بین دیوار و فنس‌های ساختمان قرار دهید. در این حالت به‌طور ناگهانی وارد ساختمان می‌شوید. مزیت این کار آن است که در داخل ساختمان هیچکس (حتی پلیس) به شما دسترسی ندارد، اما می‌توانید با اسلحه دوربین‌دار، خودروهای داخل خیابان را هدف قرار دهید و حسابی هرج و مرج ایجاد کنید.

مکان های مخفی gtav

3. فرودگاه

یکی از درب‌ها در بخش پشتی فرودگاه، مخصوص پرسنل و کارمندان است. اما شما هم می‌توانید وارد آن شوید و به محیط داخلی دسترسی داشته باشید. اگرچه در داخل به‌جز چند نفر و یک دستگاه وندینگ نوشیدنی چیز دیگری پیدا نمی‌کنید، اما وارد شدن به محیط داخلی فرودگاه می‌تواند جذاب باشد.

4. شکاف داخل پرچین

در واین‌وود هیلز، یک ویلا وجود دارد که دیوارهای حیاطش به‌وسیله شمشادهای بلند ایجاد شده‌اند. در کمال تعجب وقتی وارد این دیوار سبز می‌شوید، می‌بینید که یک راه مخفی در آنجا وجود دارد. البته این راه، شما را به مکان خاصی نمی‌رساند، اما باعث می‌شود بتوانید داخل پرچین مخفی شوید.

5. برج مراقبت زندان

در زندانی که در قسمت جنوبی دریاچه آلامو واقع شده، چند برج مراقبت وجود دارند که شما می‌توانید از آنها بالا بروید. به محض وارد شده به محوطه زندان، نیروهای پلیس شما را تحت تعقیب قرار می‌دهند، اما اگر وارد یکی از این برجک‌ها شوید، می‌توانید از بالا به آنها شلیک کنید و یک درگیری خونین راه بیندازید. حواستان به نهگبانان بالای برجک‌ها هم باشد که همگی به اسلحه تک‌تیرانداز مجهز هستند.

6. گاراژ مخفی

این گاراژ مخفی یک ویژگی خیلی جالب دارد. شما می‌توانید زمانی که تحت تعقیب پلیس هستید وارد این گاراژ شوید و از آنجا به پلیس‌هایی که بیرون هستند تیراندازی کنید. درب گاراژ زمانی که به آن نزدیک می‌شوید باز می‌شود و در این حالت می‌توانید پلیس‌ها را مورد هدف قرار دهید. هر وقت هم که از درب فاصله بگیرید، مجددا بسته خواهد شد.

7. ناو هواپیمابر نیروی دریایی

تقریبا در جنوبی‌ترین قسمت نقشه بازی و در داخل دریا، یک ناو هواپیمابر وجود دارد که تعداد زیادی هواپیمای جنگی نیز روی عرشه آن دیده می‌شوند. شما می‌توانید با یک قایق خودتان را به این ناو برسانید و سپس از قسمت عقب ناو، وارد آن شوید. امکان رفتن روی عرشه ناو و سایر قسمت‌های آن نیز وجود دارد.

8. پارکینگ تریلرها

این مکان در غرب دریاچه آلامو واقع شده و در گذشته محل زندگی گنگ‌های موتورسوار بوده است. حالا هم اگر به آنجا مراجعه کنید می‌توانید تریلرهای خالی را که قبلا سکونتگاه اعضای گنگ بودند، مشاهده کنید. همچنین اگر این مکان را به دقت بگردید، می‌توانید موتورهای سنگینی که به جا مانده‌اند را پیدا کنید و سوارشان شوید.

بازی GTA V

9. تونل‌ها

در ناحیه شمالی نقشه بازی، تونل‌هایی را پیدا می‌کنید که در واقع برای عبور آب‌ها ساخته شده‌اند. در حال حاضر که آبی در آنها وجود ندارد، می‌توانید واردشان شوید و وسایل جالبی مثل یک توپ فوتبال، سبد خرید فروشگاه و … را پیدا کنید.

10. اتاق‌های مخفی محل فرود هلیکوپتر

در اطراف یکی از محل‌های فرود هلیکوپتر (هلی‌پد)، چند اتاق مخفی وجود دارد که احتمالا داخل آنها چیز مهمی پیدا نمی‌کنید، اما در هنگام درگیری‌ها می‌توانند کاملا مفید باشند و برای سنگرگیری از آنها استفاده نمایید.

11. برج ساعت

یکی از ساختمان‌های بلند بازی با نام برج ساعت شناخته می‌شود. شما می‌توانید از این برج بالا بروید و به مرتفع‌ترین نقطه آن برسید. فایده این کار آن است که می‌توانید با سقوط آزاد و سپس باز کردن چتر نجات، کل شهر را زیر پای خودتان ببینید و از فرود آهسته لذت ببرید.

12. دفتر کار دکتر فریدلندر

دفتر کار دکتر فریدلندر در نزدیکی ساحل غربی بازی واقع شده است. شما می‌توانید از پله‌کان‌های جانبی ساختمان بالا بروید و سپس وارد دفتر شوید. توجه کنید که درب مشخصی برای وارد شده وجود ندارد، اما می‌توانید به راحتی از درب شیشه‌ای بسته عبور کنید و وارد دفتر شوید. نکته جالب آن است که می‌توانید روی کامپیوتر دکتر فریدلندر، تمام قرارهای ملاقات او را مشاهده کنید و برنامه کاری‌اش را ببینید.

13. بانک پسیفیک استاندارت

یکی از بانک‌های مهم بازی به نام پسیفیک استاندارت شناخته می‌شود. شما می‌توانید وارد این بانک شوید و با رفتن به طبقه پایینی، گاوصندوق اصلی بانک را باز کنید. برای این کار می‌توانید از چند بمب کوچک کمک بگیرید و وارد خزانه اصلی بانک شوید.

14. برج پادگان زانکودو

در مرکز پادگان نظامی زانکودو، یک برج بلند وجود دارند که می‌توانید از آن بالا بروید. از لحظه‌ای که وارد پادگان می‌شوید، افراد نظامی به شما شلیک می‌کنند. همچنین در داخل طبقات مختلف برج نیز سربازانی وجود دارند که به شما حمله خواهند کرد. اما در یکی از طبقات بالایی برج، یک مسلسل اتوماتیک پیدا می‌کنید که برای قتل عامل سربازان، وسیله به‌دردبخوری است.

جی تی ای وی و رازهای پنهان بازی

15. غار آبی

در ساحل شرقی نقشه بازی، با استفاده از یک جت‌اسکی آبی می‌توانید خودتان را به داخل یک غار برسانید که در مرکز آن یک صخره سنگی کوچک دیده می‌شود. حتی می‌توانید از این صخره بالا بروید و سپس با شیرجه با داخل آب بپرید. این مکان هم می‌تواند محل مناسبی برای مخفی شدن باشد.

16. فرودگاه (2)

فرودگاه اصلی بازی دارای مکان‌های مخفی زیادی است. یکی دیگر از این مکان‌ها، با بالا رفتن از پله‌های مرتفع در دسترس خواهد بود. شما می‌توانید از داخل اتاق‌ها، خودتان را به سقف فرودگاه برسانید و از آنجا به هواپیماها و سایر اهداف تیراندازی کنید.

جی تی ای وی

17. خانه مربی تنیس

یکی از شخصیت‌های فرعی بازی GTA V مربی تنیس آماندا بود. شاید برای افرادی که با داستان بازی آشنا هستند، جالب باشد که بتوانند وارد خانه این فرد شوند. اگر ویدیوی بالا را دنبا کرده باشید، مکان دقیق خانه مربی تنیس روی نقشه را خواهید دید. وجود توپ و راکت تنیس و یک دستگاه توپ پرتاب‌کن در محوطه بیرونی، ثابت می‌کند که این خانه متعلق به همین فرد است.

18. غار کوچک

در میان کوه‌ها و مناظر طبیعی جذاب بازی، یک غار کوچک وجود دارد که شاید دیدن آن از ارتفاع بالا کار ساده‌ای نباشد، اما اگر مکانش را به‌طور دقیق بدانید، می‌توانید خیلی راحت پیدایش کنید. داخل این غار هیچ چیز مهمی وجود ندارد و حتی عمق آن خیلی کم است، اما وقتی داخلش می‌شوید و به بیرون نگاه می‌کنید، منظره جذابی از کوهستان را خواهید دید.

19. فضای داخلی زندان

یکی از مکان های مخفی بازی GTA V که احتمالا برای بیشتر بازیکن‌ها جذاب خواهد بود، فضای داخلی زندان است. می‌توانید وارد همه سلول‌ها شوید و به نقاشی‌های زندانیان روی دیوارها نگاه کنید. باشگاه، حمام، خشکشویی و سایر مکان‌ها نیز در دسترس هستند و حتی می‌توانید زندانی‌ها را ببینید که در این مکان‌ها فعالیت می‌کنند. قبل از وارد شدن به زندان بهتر است خودتان را برای شنیدن انواع فحش‌ها و حرف‌های بی‌ادبانه هم آماده کنید!

20. جزیره متروکه

در بخش شمال غربی نقشه، چند جزیره کوچک نزدیک به هم وجود دارند. برای ورود به آنها می‌توانید از قایق استفاده کنید، اما پیشنهاد ما استفاده از هلیکوپتر و سقوط با چتر نجات است. وقتی وارد بزرگترین جزیره شدید، یک کلبه متروکه را در آنجا مشاهده می‌کنید که در بیرون آن هم یک قایق دیده می‌شود و یک آتش کوچک روشن شده است. این در حالی است که در این جزیره هیچ فردی زندگی نمی‌کند.

21. معادن متروکه

یکی از مکان های مخفی بازی GTA V که تا حدی خوفناک هم به‌نظر می‌رسد، یک معدن متروکه و تاریک است. وقتی به ورودی این معدن می‌رسید، با یک درب چوبی مواجه می‌شوید که امکان شکستن آن با بمب وجود دارد. داخل معدن راه‌های طولانی و زیادی می‌بینید که جستجو کردن همه آنها وقت زیادی از شما خواهد گرفت. محیط‌های داخلی هم کاملا تاریک هستند و حتما باید از چراغ قوه استفاده کنید.

22. پیاده‌رو مخفی دل پرو پیر

در یکی از لوکیشن‌های ساحلی بازی و در زیر پل چوبی دل پرو پیر، یک راه بسیار باریک چوبی وجود دارد که شما می‌توانید وارد آن شوید و مسیری نسبتا طولانی را طی کنی و سپس از یک سمت دیگر ساحل خارج شوید. برای وارد شدن به این پیاده‌رو باریک، حتما باید خودروی خود را زیر آن پارک کنید؛ چون ارتفاع پیاده‌رو از زمین زیاد است و حتما باید ابتدا از خودرو بالا بروید تا بتوانید به پیاده‌رو دسترسی داشته باشید.

سایر مکان های مخفی بازی GTA V و ایستراگ‌ها

در بالا به 22 مورد از مکان های مخفی بازی GTA V اشاره کردیم. اما ایستراگ‌های این بازی خیلی بیشتر از این حرف‌ها هستند و به همین جا ختم نمی‌شوند. در ادامه به چند مورد دیگر از ایستراگ‌ها یا نکات مخفی بازی GTA 5 اشاره می‌کنیم. پس همچنان با ما همراه باشید.

مکان های مخفی بازی gtav

شکار پاگنده (Bigfoot)

یکی از نکات جالب بازی GTA V مربوط به شکار پاگنده است. ماجرای این ایستراگ از بازی GTA: San Andreas شروع شد. در آن بازی، عده‌ای از بازیکن‌ها اعتقاد داشتند که اگر در روز و ساعت خاصی وارد جنگل شوید، می‌توانید موجود اسرارآمیزی به نام پاگنده را ببینید. شرکت راک‌استار بعدا در بازی‌های دیگر خود نیز به پاگنده اشاره کرد، اما مهمترین حضور این موجود در بازی‌های راک‌استار به همین GTA V مربوط می‌شود. بعد از آنکه تما مراحل بازی را به‌صورت 100٪ به اتمام رساندید، یک ماموریت فرعی باز می‌شود که در آن باید به شکار پاگنده بروید. در اینجا قصد لو دادن ماموریت را نداریم و بهتر است خودتان آن را تجربه کنید.

gta v

اشاره به بازی‌های قبلی GTA

جالب است که در بازی جی تی ای 5، ایستراگ‌های زیادی از بازی‌های قبلی این مجموعه وجود دارند. برای مثال در گوشه و کنار بازی، به دو شماره اول سری اشاره شده است. در کنار تونلی در خیابان Low Power Street یک دیوارنوشته وجود دارد که عبارت Los Santos روی به نمایش می‌گذارد. افرادی که لوگوی اولین بازی GTA را به خاطر داشته باشند، خیلی زود متوجه می‌شوند که فونت این دیوارنوشته کاملا شبیه لوگوی اولین شماره GTA است. همچنین خودروهای زیادی از دو بازی اول GTA در بازی GTA V وجود دارند.

از بازی GTA IV هم چند ایستراگ جالب در GTA V وجود دارند. مثلا در یکی از کات‌سین‌های بازی به یک مرد اهل اروپای شرقی اشاره می‌شود که این مرد کسی نیست جز نیکو بلیک، شخصیت اصلی بازی GTA IV. همچنین شخصیت پاتریک مک‌ریری از شماره چهارم این مجموعه، در مراحل مربوط به Heist در بازی GTA V حضور دارد. علاوه بر این، اگر به لپ‌تاپ پسر مایکل یعنی جیمی نگاه کنید، متوجه دوستی او با نیکو بلیک خواهید شد.

ایستراگ بعدی مربوط به بازی GTA: San Andreas و شخصیت محبوب آن یعنی کارل جانسون یا همان CJ است. در دستشویی خانه مایکل یک خمیردندان وجود دارد که اگر به دقت روی آن را بخوانید، متوجه عبارت CJ’s Toothpaste (به معنی خمیردندان CJ) خواهید شد. همچنین در یکی از مراحل بازی به اسم Hood Safari سه دوچرخه سوار را می‌بینید که شبیه شخصیت‌های اصلی بازی GTA: San Andreas در اولین مرحله این بازی لباس پوشیده‌اند.

بازی GTA V

اشاره به بازی‌های قبلی شرکت راک‌استار

یکی از بازی‌های محبوب راک‌استار Bully بود که هرگز دنباله آن ساخته نشد. در این بازی شاهد اکران فیلمی به نام Sequel بودیم که در بازی GTA V شماره دوم این فیلم با نام Sequel II اکران می‌شود. همچنین در این بازی یک شرکت به اسم Elysian Fields Development وجود دارد. افراید که بازی L.A Noire را تجربه کرده باشند، حتما نام این شرکت برایشان آشنا است، چون در در بازی مذکور یک شرکت به نام Elysian Fields وجود داشت.

طرفداران مکس پین هم می‌توانند شاهد ایستراگ بازی محبوب‌شان در GTA V باشند. اگر به خاطر داشته باشید، در بازی Max Payne 3 شخصیت مکس پین یک پیراهن طرح هاوایی می‌پوشید. شما اگر به فروشگاه لباس Suborbon مراجعه کنید، می‌توانید همین پیراهن را برای مایکل بخرید.

اما از بازی زیبای Red Dead Redemption هم ایستراگ داریم. وقتی در بخش GTA Online شخصیت خودتان را می‌سازید، باید برای او پدر و مادر انتخاب کنید. شما می‌توانید جان مارتسون، شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption را به عنوان پدر شخصیت‌تان انتخاب نمایید. همچنین در خانه فرانکلین، یک قفسه کتاب وجود دارد که در آن کتابی به اسم Red Dead را مشاهده می‌کنید که نویسنده آن جی. مارستون است. البته این اسم به جان مارستون اشاره ندارد، بلکه پسر او جک مارستون است که عاشق نویسندگی بود. علاوه بر این موارد، برخی از شخصیت‌های بازی GTA V، تیشرت‌هایی بر تن دارند روی آنها تصویر جان مارستون دیده می‌شود.

در این مقاله به تعدادی از مهمترین مکان های مخفی بازی GTA V و همچنین ایستر اگ‌های این بازی اشاره کردیم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. ضمن اینکه اگر شما هم مکان مخفی یا ایستراگ دیگری از این بازی می‌شناسید، لطفا در بخش کامنت‌ها، آن را به ما و مخاطبان این مقاله معرفی کنید.